Adım Adım Etkili Instagram Takipçisi Arttırma Tüyoları

instagram takipçi arttırma

Kişiler veya kurumlar için sosyal medya yeni dünyada kendilerini tanıtmak için vazgeçilmez bir yöntem haline geldi. İnstagram, twitter, facebook gibi sosyal medya platformları artık bir tanıtım ve reklam ortamı haline geldi. Kişi ve kurumlar sosyal medyada yenilerse sadece görsel paylaşımlar ile takipçi sayısında artış beklemesi oldukça zor ve uzun bir süreç olacaktır. Bu durum kurumlar için ise çok daha zahmetlidir. Yeni açtıkları hesaplarda kişilere ve müşteri portföyüne ulaşmak sıkı bir çalışma sistemi gerektirmektedir. Fakat bu zor süreçte aşağıda bahsedeceğimiz tüyolarla İnstagram sayfanızda etkili takipçi artışı sağlayabilirsiniz.

Bahsedeceğimiz bu küçük tüyolarla birlikte kararlılık ve sıkı iş takibi ile alacağınız geri dönüş doğru orantılı olacaktır. Bu küçük tüyolarla takipçi artışı, beğeni ve etkileşimler sağlanacaktır.

1.ADIM: Hashtag Kullanma; Kişi veya kurum hesapları farketmeksizin hesabınızla ilgili, aktif ve gerçek takipçilere ulaşmak için en uygun yöntem hashtag kullanımıdır. Bunun içinse paylaşımınızı içeriğini uygun en çok sayıda kullanılan hashtagları sayısal olarak büyükten küçüğe kullanmayı tercih etmelisiniz. Paylaştığınız gönderide mutlaka kurum veya kişinin marka hashtagını kullanmalısınız. Kendinizi veya kurumunuza ait hashtag oluşturmalısınız.

2. ADIM:Diğer Sosyal Medya Hesapları; Eğer İnstagram hesabınızdaki takipçi ve beğeni sayılarında artış görmek istiyorsanız diğer sosyal medya hesapları (Facebook, Twitter…) ile entegre etmeniz diğer platformlarda da varlığınızı göstererek o platforlardanda takipçi kazanmanızı sağlayacaktır.

3.ADIM: Beğeni ve Yorum; Hesabızla benzer özellikler sahip diğer hesapların paylaşımlarını beğenin. Yapılan araştırmalarda benzer hesapların paylaşımlarına yapılan beğeniler her paylaşım için takipçi artışı sağlıyor. Diğer hesapların gönderilerini yapacağınız konu ile ilgili olduğunuzu belirten yorumlar kullanıcılar tarafından geri takip almanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kullanıcılardan kendi gönderileriniz için kişisel yorumlarını, önerilerini veya tecrübelerini paylaşmalarını rica edebilirisiniz.

4.ADIM: Doğru Zamanlı Paylaşım; Etkileşimin artışını sağlamak için gönderi paylaşımlarını doğru zaman diliminde yapmalısınız. Yapılan araştırmalarda saat 02:00 ile 17:00 arasında paylaşılan gönderilerin etkileşimin en yüksek olduğu zaman aralığı olduğunu gösteriyor.

Ek olarak ” Pazar Günü ve Çarşamba Günüyapılan paylaşımlar diğer günlerden alacağınız etkileşimden çok daha fazla olacaktır. Yapılan araştırmalarda pazar günleri ve hatanın tam ortası olan çarşamba günleri kullanıcıların  sosyal medyada en çok vakit geçirdiği günlerdendir. Pazar günü yapacağınız paylaşım sayısı diğer günlerden fazla olmalıdır. Özellikle yapmak istediğiniz açıklama, duyuru tarzı gönderileriniz çarşamba günleri yapmanızda fayda var.  Bu sayede diğer günlerde aldığınız etkileşimden fazla etkileşim alabilirsiniz.

5.ADIM: Düzenli ve İstikrarlı Olun; Hesabınızda yapacağınız paylaşımlar sık ve düzenli olmalıdır. Doğru zaman dilimlerinde yapılan sık paylaşımlar etkileşimi attıracak ve takipçi sayınızda artış sağlayacaktır. Kalitesi düşük ve gereksiz olan gönderilenizi silin. Gönerileriniz sayfanın içeriğinin dışında konular olmamalıdır.

6.ADIM: Filtre ve Renk Kullanımı; Kurumlar için görsel paylaşımlarda pazarlama öne çıkacağı için kullanacağı filtre ve renk kullanımı çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda mavi ve tonlarının yoğun olduğu görsel paylaşımı yapan profiller diğer tonlara nazaran daha fazla takip ediliyor. Ve bir diğer öne çıkan konu açık renk kullanımıdır. Yapılan araştırmalara göre açık renk kullanımı olan  görseller koyu tonlarda olan görsellere göre %65 daha fazla etkileşim sağlıyor. Profilinizde daha fazla etkileşim olması için mavi tonların yoğun olduğu, açık renklerin tercih edildiği ve doğru filtre kullanımı yapıldığı görseller paylaşabilirsiniz. Kolaj oluşturup yükleyeceğiniz gönderiler diğer gönderilere göre daha fazla etkileşim sağlayacaktır. Bunun için önerilen en çok etkileşim alan programlar Mayfair, Inkwell ve #NoFilter olarak araştırılmıştır.

7.ADIM:Etiketleme ve Tekrar Paylaşma; Etkileşimin artışını sağlamak için size ait ürünleri kullanan, görsel paylaşan ve iyi yorumlarda bulunan kullanıcıları gönderilerinizde etiketleyin veya ” Repost” uygulamasını kullanarak tekrar paylaşın. Bu şekilde kullanıcılara güven vermiş ve sizi tercih edenleri memnun etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp Canlı Destek