Doktorlara Özel Sosyal Medya Yönetimi

Tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de sosyal medya yönetimi oldukça önemlidir. Doğru ve etkili bir sosyal medya yönetimi ile hastaların doktorlara ulaşması, tedavilerden haberdar olması, bilgi ve randevu alması sağlanabilir. Fitty Media olarak doktorlara özel olarak sosyal medya yönetimi hizmeti veriyoruz. Yıllar içerisinde sağlık sektöründe kazanmış olduğumuz tecrübe ile hastalar ve doktorlarını buluşturuyoruz.

Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her yerinden doktorlarımıza hizmet veriyoruz. Doktorlara özel sosyal medya yönetimi ile hasta ve danışan sayısı arttırılabilir. Bu sayede sizi tanıyan bir kitle oluşturulabilir. Böylece sosyal medya dünyasında yerinizi alabilirsiniz.

Doktorlar İçin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Doktorlara özel sosyal meyda yönetimi için bazı noktalara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Sosyal Medya Hesapları Mutlaka İşletme Hesabı Olarak Oluşturulmalıdır.

Etkili bir sosyal medya yönetimi için uygun sosyal mecralar seçilmeli ve bu mecralarda hesap açılmalıdır. Aksi halde uygun olmayan mecralarda emek ve zaman kaybı yaşanabilir. Fitty Media olarak doktorlar için İnstagram, Facebook ve Youtube sosyal kanallarının kullanılmasını öneriyoruz.

Günümüzde en önemli ve aktif kullanılan sosyal medya platformu İnstagramdır. İşe ilk olarak bir instagram hesabı oluşturmakla başlanabilir. Oluşturulan hesabın mutlaka işletme hesabı olarak açılması önerilmektedir. Aksi halde istatistikleri takip etmek ve reklam vermek gibi uygulamalardan yararlanılamamaktadır.

Genç ve orta yaş grubuna hitap etmek için instagram ideal bir platformdur. İnstagram görsel içeriklerin kullanıldığı bir mecradır. Bu nedenle instagram profili ve içerikler planlanırken mutlaka görsellik hesaba katılmalıdır. Sağlık alanında yalnızca görsellik yeterli değildir. Doktorlar için hesabın güvenilir olması, doktor bilgilerinin tedavilerin, iletişim kanallarının kolay ve anlaşılabilir şekilde paylaşılması da oldukça önemlidir.

Aynı şekilde doktorlar ve sağlık çalışanları için facebook sayfası oluşturulması ve bu sayfa üzerinde paylaşımlar yapılması da önemlidir. Özellikle orta yaş grubuna hitap edilmek istenen durumlarda facebook tercih edilmelidir.

Youtube ise video içerikleri paylaşılabilmesi açısından sağlık alanında önemli bir yer tutmaktadır. Her ne kadar reklam çalışmaları için Youtube çok fazla tercih edilmese de hastalıklar ve tedaviler hakkında detaylı bilgiler verilebilmesi sayesinde sağlık alanında doktorlar için önemli bir yer tutmaktadır. Hastaların sorularına cevap veren, tedaviler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunun videolar sayesinde doktorların internet ortamında bilinilirliği ve buna bağlı olarak hasta sayısı da arttırılabilir.

Hesap kurumları yapılırken mutlaka hesaplar birbirleri ile ve web sitesi ile entegre edilmelidir.

DOKTORLAR İÇİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Doktorlara Özel Sosyal Medya Yönetimi

Hedef Kitle Doğru Bir Şekilde Belirlenmelidir.

Sosyal medya reklamlarında hedef kitlenin doğru bir şekilde belirlenmesi altın kuraldır. Hedef kitle ne kadar doğru belirlenirse o kadar olumlu dönüş alınabilir. Bunu şu şekilde de düşünebilirsiniz. Örneğin bir sağlık kliniğiniz var ve elinizde 5 tane tanıtım broşürü var bu broşürü tedavisini yaptığınız hastalık bulunan birine verirseniz okuma ihtimali yüksektir. Ama yoldan geçen herhangi birine vermeniz halinde okuma ihtimali çok düşüktür. Hatta muhtemelen broşüre bakmadan çöpe bile atabilir. Bu durumda broşürden çok çok düşük ya da hiç dönüş alamamanıza neden olmaktadır. Ancak broşürü alakalı kişilere vermeniz halinde bunlar size hasta olarak dönüş yapacaktır.

Sosyal medya paylaşımlarından ve reklamlarında da olumlu dönüşler alabilmek için hedef kitlesi doğru bir şekilde analiz edilmelidir. Bu sayede çalışmalardan maksimum verim alınabilir. Paylaşımlarınızı ve reklamlarınızı sizinle en alakalı kişiler görebilir. Sosyal medya üzerinden yaptığınız reklam çalışmaları ne kadar alakalı kişilere gösterilirse reklam maliyetiniz o kadar azalmış ve buna karşın aldığınız verim artmış olacaktır.

Sosyal medya üzerinden herkes reklam verebilir. Ancak işi bilen uzman bir kişi doğru hedef kitle analizi ile aynı bütçe ile daha verimli, dönüşümleri daha yüksek reklamlar verebilir.

Sosyal Medya Paylaşım Takvimi Oluşturulmalıdır.

Sosyal medya yönetimi yaparken en önemli hususlardan birisi içerik takvimi oluşturulmasıdır. İçerik takvimi oluşturulurken içerikler dikkatlice planlanmalı ve paylaşımlar düzenli olarak yapılmalıdır. Her sosyal medya için farklı istatistikler bulunsa da ortak olarak günlük en az bir paylaşım yapılması önerilmektedir. Bu sayede kullanıcılar sıkılmadan etkileşim içinde kalınabilir.

Sağlık alanında ne kadar sıklıkla paylaşım yaptığınızdan ziyade içeriğinizin kalitesi, hastaların sorularına cevap verip vermemesi de çok önemlidir. Paylaşımların içeriği planlanırken kullanıcı yorumları ve talepleri mutlaka dikkate alınmalıdır.

Fitty Media olarak çalıştığımız doktorlar için paylaşım takvimi hazırlarken hasta yorumlarını, internet kullanıcı aramaları araştırırız. Ayrıca anahtar kelime araçlarını kullanarak kullanıcıların en çok merak ettikleri, araştırdıkları konuları tespit ederiz. Paylaşım içeriklerini araştırma sonuçlarına göre hazırlarız. Böylece kullanıcı odaklı bir içerik takvimi oluştururuz. Ayrıca sosyal medya algoritmalarının hesabı tanıması için düzenli olarak hikaye, post ve reels paylaşımları yapılacak şekilde bir sosyal medya takvimi oluştururuz.

Sağlık alanında düzenli ve bilgi veren paylaşımlar yapılması organik bir takipçi kitlesi kazanılması için altın kurallardan birisidir.

Rapor ve İstatistikler Göz Önüne Alınmalıdır.

Sosyal medya yönetiminde belli başlı kurallar olsa da sabit kurallar yoktur. Bu nedenle sosyal medya raporları ve analizleri düzenli olarak takip edilmeli, hazırlanan stratejiler gözden geçirilmelidir. Böylece yapılan yanlışlar ya da daha az verim alanın uygulamalar gözden geçirilebilir.

Sosyal medya analizleri incelenerek kullanıcılarınızın hangi tür içeriklere daha çok ilgi gösterdiğini, hangi yaş aralığından insanların sizi takip ettiğini, hangi şehir ve konumdan daha çok kullanıcınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Yeni stratejilerinizi bu analiz sonuçlarına göre geliştirebilir ve daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Fitty Media olarak ana prensiplerimizden birisi her zaman daha iyisini aramaktır. Bu nedenle sürekli olarak analizleri, raporları, kullanıcı memnuniyet ve şikayetlerini dikkate alarak yeni stratejiler geliştirmeye çalışırız.

Hastalarınızın Memnuniyetlerini Paylaşmayı İhmal Etmeyin.

Yapılan tedaviler ve uygulamaların anlatılması hastalar için elbette önemlidir. Ancak onun kadar önemli olan bir diğer konu ise bu tedavileri olup memnun kalan insanlardır. Diğer hastaların memnuniyetlerini görmek potansiyel hastaların endişelerinin azalmasına ve tedavi olmaya karar vermesinde etkili olabilmektedir. Bu nedenle hastalarınızın da rızasını alarak onların memnuniyetini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medya İçeriklerinizi Hazırlarken Çok Fazla Tıbbi Dil Kullanmamaya Özen Gösterin.

Sağlık alanında sosyal medya paylaşımları doktorların kendisi tarafından yapıldığında hazırlanan içerikler çok fazla tıbbi tabir içerebilmektedir. Bu durumda hastaların tedavi ve hastalık hakkındaki verilen bilgileri yeteri kadar anlamamasına, sorularının cevapsız kalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle içerikler hazırlanırken herkesin anlayabileceği bir dille, sorulara cevap veren nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Böyle hastaların aklındaki soru işaretleri cevap bulabilir ve sosyal medyada organik bir takipçi kitlesi elde edilebilir.

Sosyal Medyada Reklam Yaparken Yasalara Uygun İçerikler Hazırlamaya Özen Gösterin.

Sağlık alanında yapılan dijital pazarlama uygulamalarında bazı yasa ve yasaklara dikkat edilmelidir. Aksi halde yüklü miktarda para cezaları ile karşılaşılabilir. Bu nedenle reklam kampanyaları yaparken uzman birinden veya kurumdan destek almanız önerilir. Ya da reklam kampanyası yapmadan önce işin yasal boyutunun dikkatli bir şekilde incelenmesi önerilmektedir.

Sağlık alanında reklam kısıtlamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Doktorlara Özel Sosyal Medya Yönetimi

Doktorlar İçin Sosyal Medya Yönetiminin Önemi ve Avantajları

Sosyal medya günümüzde dijital pazarlamanın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.. Doktorlar ve sağlık sektörü içinde oldukça önemlidir. Potansiyel hastalara ulaşmak ve gelirinizi artırmak için sosyal medyanın gücünden faydalanabilirsiniz. Tıpkı web siteleri gibi sosyal medya hesapları da siz evinizde dinlenirken bile sizin için çalışır, tanıtımınızı yapar. Böylece potansiyel hastalarınızın size ulaşmasını sağlar.

Sosyal medya uygulamaları ile reklam kampanyası oluşturularak hasta sayısı arttırılabilir, hastalarla iletişime geçilerek takipçi kitlesi oluşturulabilir bu sayede dijital dünyada kalıcı bir yer edinilebilir.

Doktorlara Özel Sosyal Medya Yönetimi

Fitty Media olarak Ankara ve İstanbul’da birçok doktor ve sağlık kurumuna sosyal medya yönetimi konusunda hizmet vermekteyiz. Fitty Media olarak sağlık alanında ki reklam kısıtlamalarına takılmadan dijital çözümler üreterek hasta sayınızı ve gelirinizi arttırmanızı sağlıyoruz. Üstelik tüm bu hizmetleri uçuk fiyatlar talep etmiyoruz. Sizde sosyal medyada yerinizi almak, hasta sayınızı ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size detaylı bilgi verebilmemiz için aşağıda yer alan teklif formunu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

1 Step 1Fitty Media İle Başarmak İster misiniz?

Alanında uzman bir ekip ile web tasarım, logo tasarım, dijital pazarlama (SEO) ve sosyal medya yönetimi hizmeti ile başarınıza katkı sağlıyoruz. 

Sizinle nasıl bir çalışma yapacağımıza karar verelim mi? Aşağıda yer alan form ile bizden almak istediğiniz hizmet, hizmetlerin özetini çıkararak başlayalım.Hali hazırda bir İnternet siteniz var mı?Lütfen seçim yapınız...
Siz ya da sitenize ait logo var mı?Lütfen seçim yapınız...
SEO hizmetimizden yararlanmak istiyor musunuz?Başarılı bir sitenin olmazsa olmazı

Google arama sonuçlarında yer almayı düşündüğünüz kelime, kelimeleri aşağıda belirtir misiniz?

Sosyal medya yönetimi hizmetimizden yararlanmak ister misiniz?İster sıfırdan hesap açalım, isterseniz mevcut hesaplarınızı yönetelim.

Daha fazla bilgilendirmek, merak ettiğini soruları yanıtlamak istiyoruz. Arzu ederseniz, sizi arayabilir ya da yerinizde ziyaret ederek sunum yapmak isteriz. Bu yöndeki arzunuzu aşağıda yer alan seçeneklerden belirtiniz.

Belirtmek istediğiniz farklı bir husus ya da aktarmak istediğiniz bir mesaj var mı? Aşağıda yer alan kutucukta belirtiniz.


keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp Canlı Destek